Geoblog.pl    qualo    Podróże    Ktoś obrócił polską flagę na drugiej półkuli!!!    Off we go!

Off we go!

Indonezja
Indonezja, Jakarta

Rozpoczynamy kolejną wycieczkę w poszukiwaniu przyrody, skarbów architektury i ciekawych ludzi. Wybór trafił na Indonezję. W planach mamy świątynie, wulkany, dobre jedzenie oraz wspaniały wypoczynek. Trzeba jednak przyznać, że początek nie jest łatwy:
1) Długi czas lotu (łącznie 15 godzin w powietrzu)
2) Długie oczekiwanie na przesiadkę w Istambule - miało być 8h, ale co tam, opóźnienie samolotu wydłużyło przystanek do 10 h, przy czym nie wychodziliśmy poza teren lotniska (kwestia wizy)
3) Mimo wcześniejszych informacji w prasie o braku wizy do Indonezji dla sporej części Europy, w tym Polski, musimy ją jednak kupić… pierwszy nieplanowany wydatek – 35$ za osobę,
4) W Jakarcie bierzemy taksówkę z lotniska… tylko zamiast łapać ją zaraz za budynkiem terminalu, to kupujemy „przewóz” u jednego z lokalnych tour-operatorów… Płacimy 150k IDR (~50 zł), a powinna kosztować około kosztować 40k IDR (12 zł)
5) Z Polski zabieram bolące gardło i katar, a moja Żona dolegliwości żołądkowe

Ogólnie porażka na każdej linii. No ale coż.... To tylko Azja. Jak to Żona powiedziała, na początku każdej wycieczki musimy coś zawsze przepłacić czy zostać oszukani, by wczuć sie w lokalny rytm. Niech wiec tak będzie! Indonezjo - wyjechaliśmy z Wrocławia w piątek o 6:00, lądujemy w niedziele o 16:00 zaliczając 10 środków transportu, nocleg na lotnisku i nocleg w hotelu w Jakarcie. Czekamy na coś pozytywnego!!!

Multimedia (1)
  • rozmiar: 0,00 B  |  dodano

zwiedzili 16.5% świata (33 państwa)

25.09.2019 - 04.10.2019

24.09.2019 - 24.09.2019