Geoblog.pl    qualo    Podróże    ¡Hola Espana!    Lotnisko w Dreźnie

Lotnisko w Dreźnie

Niemcy
Niemcy, Dresden

W tej wycieczce odwiedziliśmy kolejny niedoceniony port lotniczy w pobliskim Dreźnie. Z Wrocławia do Drezna dostać się jest bardzo prosto – między miastami kursuje bezpośredni pociąg, którym podróż zajmuje 3 h. Później tylko szybka przesiadka w podmiejski pociąg S2 by dostać się bezpośrednio na lotnisko. Znów bilety na pociąg najbardziej opłacało się kupić w PKP PR na odcinek polski (Wrocław->Zgorzelec) oraz w DB na odcinek niemiecki (Goerlitz->Dresden Flughafen). Koszt: 35 zł + 13 Euro + 10 zł przejazdówka Zgorzelec->Goerlitz, razem 95 zł za osobę.
Napisałem, że lotnisko jest niedocenione, gdyż ze stolicy Saksonii odlatuje 20-30 samolotów dziennie w różnych kierunkach, w tym do Barcelony El Prat (BCN), a nie Girony (GRO). Po około 2,5 h lotu liniami Vueling wylądowaliśmy w Hiszpani. Tu za kolejne 10,20 Euro kupiliśmy bilet w 2 strony na Aerobus, który dowiózł nam do Centrum miasta – plaza Catalunya. Stąd już pieszo do naszego Hostelu.

Już na wstępie warto wspomnieć, że dobry nocleg w Barcelonie warto rezerwować odpowiednio wcześniej. Znaleźć coś w miarę taniego i dobrze usytuowanego nie jest wcale proste. Nasz Hostaling Barcelona gran Via okazał się jednak strzałem w 10tkę. Oceny na booking.com nie kłamią :)

zwiedzili 16.5% świata (33 państwa)

25.09.2019 - 04.10.2019

24.09.2019 - 24.09.2019